על התלייה באתר ייצור ידע

תקציר: שכיחותה של תלייה - כשיטת התאבדות והוצאה להורג כאחת - היא תוצאה של המעשיות, השימוש ההיסטורי וההשפעה הפסיכולוגית שלה. הנגישות, האפקטיביות והנוכחות המושרשת שלה בהקשרים משפטיים ותרבותיים, תורמים לשימוש המתמשך בה, על פני חברות שונות ותקופות היסטוריות... ריכזנו עבורכם את המאמרים שהופיעו באתר 'ייצור ידע', אודות שיטת התלייה והשלכותיה, על פי הכותבים (בסדר הא"ב). קריאה מועילה.

[בתמונה: איך אנחנו תופסים את עצמנו? איך אנחנו נתפסים על ידי האחרים? לא על פי ספירת מלאי 'אובייקטיבית' של הגורמים המקנים לנו עוצמה, אלא על פי ההתרשמות הסובייקטיבית של סביבתנו, כמה עוצמה יש לנו...

שכיחותה של תלייה - כשיטת התאבדות והוצאה להורג כאחת - היא תוצאה של המעשיות, השימוש ההיסטורי וההשפעה הפסיכולוגית שלה. הנגישות, האפקטיביות והנוכחות המושרשת שלה בהקשרים משפטיים ותרבותיים, תורמים לשימוש המתמשך בה, על פני חברות שונות ותקופות היסטוריות...

ריכזנו עבורכם את המאמרים שהופיעו באתר 'ייצור ידע', אודות שיטת התלייה והשלכותיה, על פי הכותבים (בסדר הא"ב). קריאה מועילה:

אוספי מאמרים רלוונטיים נוספים:

פנחס יחזקאלי

ניצב משנה בגמלאות, ד"ר פנחס יחזקאלי הוא שותף בחברת 'ייצור ידע' ואיש אקדמיה. שימש בעבר כראש המרכז למחקר אסטרטגי ולמדיניות של המכללה לביטחון לאומי, צה"ל. הוא העורך הראשי של אתר זה.

.

.

.

מצאת טעות בכתבה? הבחנת בהפרה של זכויות יוצרים? נתקלת בדבר מה שאיננו ראוי? אנא, דווח לנו!

נושאים להעמקה

מקורות והעשרה