אלעד רזניק: האלוף שמני והמכונית המשומשת של גנרל ג'ון אלן

שמני ואלן

[תמונת האלוף גדי שמני נוצר והועלתה לויקיפדיה על ידי Mass Communication Specialist . קובץ זה הוא בעל רישיון Creative Commons להפצה, תחת רישיון זהה, גרסה: CC BY 2.0תמונת הגנרל ג'ון אלן נוצרה והועלתה לויקיפדיה על ידי United States Department of Defense, והיא נחלת הכלל]

[לאסופת המאמרים אודות תופעת 'מדינת העומק' - ה'דיפ סטייט', לחצו כאן]

בשנת 2013 התיישב הצוות של הגנרל פול אלן - שליחו האישי של הנשיא ברק אובמה למו"מ עם הפלסטינים - שמנה כ- 20 איש, במטרה למצוא את הפתרון האופטימלי למעטפת הביטחונית, הנדרשת לצורך הסדרה בינינו לבין הפלסטינים. אחד היועצים הלא רשמיים של הצוות היה האלוף גדי שמני אליו התוודע הגנרל כששמני היה הנספח בוושינגטון ומאז הם סוג של חברים. על כן, לא מפתיעה העובדה שהעקרונות להסדר שהגה האלוף שמני לפתרון עם הפלסטינים, מזכירים מאוד את רעיונות אלן. עד כאן הכל לגיטימי.

באוגוסט 2015 התפרסם מכתב שכתבו 50 אנשי מודיעין שמשרתים ב- CENTCOM. במכתב הם טענו, שדו"חות מודיעין טקטיים שכתבו שונו, על מנת להתאים לנרטיב של הממשל האמריקאי. על הפרשת ראו בהרחבה במאמרי, "הצבא האמריקני מתקרנף", באתר זה. משמע, הממשל שינה ביודעין ובמכוון הנחות ביטחוניות ומודיעיניות לפי המדיניות הרצויה לו.

אחד האנשים שאחראים לנושא היה היועץ המיוחד של הנשיא ללחימה בדאע"ש שהיה לתקופה קצרה של 42 יום בשנת 2010 מפקד CENTCOM, הגנרל ג'ון אלן. הגנרל אלן לא עשה הרבה ב CENTCOM, אבל, הוא מינה את מי שלאחר מכן בתקופת מחליפו, מאטיס, מונה לקמ"ן של CENTCOM ואת הסגן האזרח שלו.

ב- 2016, עלה הגנרל אלן על בימת וועידת המפלגה הדמוקרטית והציג את עצמו כאיש מקצוע, לא פוליטי, שהחליט לתמוך בקמפיין הנשיאות של הילארי קלינטון.

אם המשמעויות והמסקנות של דוח הגנרל אלן נגועים בדו"חות המודיעין ששונו ב- CENTCOM., מה זה אומר על טענותיו של שמני, לאימוץ הפתרון המקצועי של הצוות של הג'נרל ג'ון אלן?

האלוף במיל' גדי שמני איננו בוגד, והוא בטח לא לא עבד של הקרן החדשה ושאר סופרלטיבים שניסו להדביק לו גורמים אינטרסנטיים. אין גם ספק שהרצון של שמני אמתי והנימוקים שלו כבדי משקל. אבל במקרה הזה, הוא קנה 'מכונית משומשת' מהגנרל ג'ון אלן, שנתוניה זויפו במתכוון!

14233119_949066518572224_4303626650034416279_n

[בתמונה: 'מלכודת הדבש' נפרסת... האלוף גדי שמני עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה. צולם על ידי צלם הבית הלבן, בזמן הענקת מדלית החרות הנשיאותית לשמעון פרס, ב 13 ליוני 2012]

הפרשה הזו רק ממחישה את התבונה שבה פועל ממשל אובמה - ואת הבעייתיות שבהתנהלותו מבחינתו - באופן שהוא פורס 'מלכודות דבש' בפני בכירים ישראליים, ומגייס אותם לתמיכה בעמדותיו...

[לאסופת המאמרים אודות תופעת 'מדינת העומק' - ה'דיפ סטייט', לחצו כאן]

3 thoughts on “אלעד רזניק: האלוף שמני והמכונית המשומשת של גנרל ג'ון אלן

  1. Pingback: פנחס יחזקאלי: מי פוחד ממכון קהלת ולמה? - ייצור ידע

  2. Pingback: 'דיפ סטייט' - 'מדינת עומק' באתר 'ייצור ידע' - ייצור ידע

  3. Pingback: אלעד רזניק: אז הבחירות בארצות הברית זויפו? - ייצור ידע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *