אלעד רזניק: הצבא האמריקני מתקרנף…

מתקרנפים...

[התמונה המקורית היא צילום מסך]

[לאסופת המאמרים אודות תופעת 'מדינת העומק' - ה'דיפ סטייט', לחצו כאן]

האם הפוליטיזציה חדרה לצבא האמריקאי, ופגעה באמינות בעלי התפקידים בו? 

ב- 16 לספטמבר 2015 הגיע לתקשורת האמריקאית מכתב שכתבו 50 אנשי מודיעין ששרתו ב"פיקוד המרכז" האמריקני (Centcom), שבסיסו בטמפה, פלורידה. פיקוד זה אחראי על פעולות הכוחות המזוינים של ארצות הברית בכ- 20 מדינות ובהן מצרים ופקיסטן, וכן על מאמצי המלחמה בעיראק ובאפגניסטן (ראו את מפת גבולות הגזרה שלמטה).

לטענת כותבי המכתב, דו"חות המודיעין שלהם שונו על ידי מפקדי זרוע המודיעין של הפיקוד.

מסתבר כי 4 חודשים קודם לכן, הועברה תלונה רשמית, הן לפיקוד המרכז (Centcom) והן לסוכנות המודיעין של משרד ההגנה של ארצות–הברית, ה- DIA. שני הארגונים לא עשו דבר לנוכח התלונה שהוגשה להם.

כנהוג בארה"ב במקרים כאלה, הוקמה ועדת בדיקה, שהורכבה מחברי בית הנבחרים, החברים בוועדת המשנה למודיעין. הרכבה היה 4 חברי קונגרס מטעם המפלגה הדמוקרטית, ושישה חברי קונגרס מטעם המפלגה הרפובליקנית (הכותב מודה בעניין זה ל- Alex Furrier).

מפת הגזרה של סנטקום

[מקור המפה: מפות גוגל]

הוועדה פרסמה את ממצאיה ביום רביעי ה 10 לאוגוסט. ע"פ הממצאים, בין השנים 2014 ל- 2015, דו"חות המודיעין של פיקוד המרכז אכן שונו, בהוראה ישירה של ראש אגף המודיעין במטה המשותף (ה- J2) וסגנו.

מפקד הפיקוד, הג'נרל לויד אוסטין, סיים את תפקידו במרץ האחרון והשתחרר מהצבא. קצין המודיעין של הפיקוד באותה ע, מיג'ור ג'נרל סטיבן גרוב, זכה לקידום והוא היום G8-QDR בפנטגון (ראש המשרד, שאחראי על הטמעת האסטרטגיה הנבחרת בכלל יחידות הצבא האמריקאי, ובדיקת ההתאמה שלהם לנושא). הוא כבר לא יסיים את תפקידו במועד הרגיל... סגן מפקד זרוע המודיעין של הפיקוד - שהוא אזרח בשם גרגורי רייקמן - הועבר מתפקידו וחזר ל- DIA.

למה שונו הדו"חות? אפשר רק להניח. לדעתי, הסיבה היא פוליטית לחלוטין, הנשיא הצהיר בתחילת 2014 שדאעש הם "קבוצת כדורסל של בית-ספר" (JV Team), הדו"חות היו אמורים להתאים לרוח דבריו.

הדו"ח המלא זמין כאן לעיונכם בלחיצה:

 

3 thoughts on “אלעד רזניק: הצבא האמריקני מתקרנף…

  1. Pingback: אלעד רזניק: אז הבחירות בארצות הברית זויפו? - ייצור ידע

  2. Pingback: 'דיפ סטייט' - 'מדינת עומק' באתר 'ייצור ידע' - ייצור ידע

  3. Pingback: אלעד רזניק: האלוף שמני והמכונית המשומשת של גנרל ג'ון אלן - ייצור ידע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *