פנחס יחזקאלי: תפיסה ותפיסה חברתית – איך אנחנו תופסים אנשים וסיטואציות

תקציר: תְּפִיסָה (Perception) היא מונח מתחום הפסיכולוגיה. זהו תהליך של סיווג ופענוח של גירויים, המגיעים דרך החושים. זאת, במטרה להעניק משמעות לסביבה. בתהליך זה, המידע שנקלט דרך החושים מקודד בזיכרון, ועובר עיבוד קוגניטיבי. האופן שבו אנחנו תופסים מידע, משפיע על קבלת החלטות בארגון. 'תפיסה' היא מערכת מתוחכמת, שעובדת באופן אוטומטי ויציב, וחוסכת לנו זמן והשקעה. אנו משתמשים בה 'לתפוס' אנשים וסיטואציות....

[בתמונה: תפיסה... תמונה חופשית - CC0 Creative Commons - שעוצבה והועלתה על ידי OpenClipart-Vectors לאתר Pixabay]

[לאוסף המאמרים על תפיסה ותפיסה חברתית ומשמעויותן, לחצו כאן]

המאמר עודכן ב- 7 בדצמבר 2020

ניצב משנה בגמלאות, ד"ר פנחס יחזקאלי הוא שותף בחברת 'ייצור ידע' ואיש אקדמיה. שימש בעבר כראש המרכז למחקר אסטרטגי ולמדניות של צה"ל. הוא העורך הראשי של אתר זה.

*  *  *

תארו לעצמכם מנהל משאבי אנוש, שצריך לראיין מועמדים ולקבל אחד מהם לעבודה: הוא צריך להשיג במהירות מידע אודותיהם, ולנתח אותו במוחו...

התהליך של פענוח ההתרשמות שלנו, כדי להעניק לה משמעות, קרוי תְּפִיסָה. זהו התהליך המחבר בין שלב קליטת המידע לקבלת ההחלטה (ראו התרשים למעלה).

תְּפִיסָה (Perception) היא מונח מתחום הפסיכולוגיה. זהו תהליך של סיווג ופענוח של גירויים, המגיעים דרך החושים. זאת, במטרה להעניק משמעות לסביבה.

בתהליך זה, המידע שנקלט דרך החושים מקודד בזיכרון, ועובר עיבוד קוגניטיבי. האופן שבו אנחנו תופסים מידע, משפיע על קבלת החלטות בארגון. 'תפיסה' היא מערכת מתוחכמת, שעובדת באופן אוטומטי ויציב, וחוסכת לנו זמן והשקעה. אנו משתמשים בה 'לתפוס' אנשים וסיטואציות.

[לאוסף המאמרים בנושא קבלת החלטות, לחצו כאן]

למה נדרש תהליך מהיר של 'תפיסה'?

פרופ' דניאל כהנמן (ראו תמונת ספרו משמאל), זוכה פרס נובל, מדבר על שתי מערכות חשיבה שיש לכל אחד מאיתנו:

  • חשיבה אינטואיטיבית מהירה וזולה במשאבים.
  • חשיבה איטית, יסודית ו'זוללת' משאבים.

המוח שלנו יעיל מטבעו. נטייתו הטבעית היא להעביר כמה שיותר פעולות לחשיבה אינטואיטיבית. הוא עושה זאת דרך למוד ויצירת דפוסים/רוטינות חדשים בשביל לעבד מידע יומי בקלות.

'תפיסה' היא בעצם תהליך הזיהוי המהיר דרך הדפוסים.

אבל, 'אין ארוחות חינם', ויש מחיר לאי ההתעמקות. 'קיצורי הדרך' מובילים אותנו, באופן שיטתי, לאי דיוק, ולטעויות/הטיות בתפיסה; ואז, אנו משלמים מחירים ארגוניים.

בהמשך הדף ננסה להבין, מדוע קיצורי הדרך גורמים להטיות, הן בתפיסה של אנשים והן בתפיסה של סיטואציות.

[להרחבת המושג: תבניות - דפוסים חוזרים, לחצו כאן] [להרחבת המושג: 'אין ארוחות חינם', לחצו כאן] [להרחבה על הטיות בתפיסה לחצו כאן] 

תפיסה עושה שימוש ב'כללי אצבע'  ובהיוריסטיקות

המוח שלנו מעביר כמה שיותר פעולות לחשיבה אינטואיטיבית, דרך שימוש ב- 'כלל אצבע' (Rules of thumb או Thumb Rule) או ב- היוריסטיקות (Heuristics). 

שני המושגים הדומים הללו, שייכים למה שמכונה חוקים פשוטים: כלל חשיבה, המבוסס על הגיון פשוט או אינטואיציה.

הוא אינו מתיימר להיות מדויק לחלוטין או מהימן בכל מקרה, אולם, הוא מציע דרך מהירה לקבלת החלטות, קלה ללמידה, פשוטה ליישום ומהירה לפתרון בעיות, ללא התעמקות ובמחיר דיוק נמוך, אך באפקטיביות טובה יחסית....

[להרחבה בנושא היוריסטיקות, לחצו כאן] [להרחבת המושג: 'כלל אצבע', לחצו כאן] [להמחשת השימוש ב'חוקים פשוטים', לחצו כאן] [לאוסף המאמרים על 'למידה', לחצו כאן] [להרחבת המושג 'אפקטיביות', לחצו כאן]

דוגמה להטיה בתפיסה של אדם: הסיפור של סוזן בויל

ב-11 באפריל 2009, הופיעה סוזן בויל (Susan Boyle) - אשה מבוגרת, לא אטרקטיבית למראה, שונה מאוד מהסטריאוטיפ של מועמד לתכנית, בבחינות הקבלה לעונה השלישית של התכנית הבריטית "Britain's Got Talent" (בעברית: "לבריטניה יש כישרון").

התגובה הראשונה כלפיה הייתה סוג של לגלוג (נוסח: "מה היא עושה כאן"), הן מצד הבוחנים והן מצב הקהל, עד שהיא התחילה לשיר...

למה נדהמנו בעצם? כי בתפיסה החברתית שלנו אנחנו מחברים יופי ואסתטיקה ליכולת שירה (מה הקשר?). לכן, סברנו שכשאשה לא מטופחת תשיר, זה יהיה קוריוז... ההפתעה הייתה כולה שלנו!

דוגמה להטיה בתפיסה של סיטואציה: "הפועל רמת גן אימפריה..."

קטע קלאסי, מוכר ואהוב, על הטיה בתפיסת הסיטואציה בין שני בני זוג:

תפיסה חברתית

תפיסה חברתית (Social Perception; Social Cognition) היא מונח בפסיכולוגיה ובסוציולוגיה. אלה תהליכי הכרה נפשיים, שבאמצעותם אנשים מבינים את הסיטואציה החברתית, שבה הם נתונים; מפרשים את התנהגותם של אחרים; ומסיקים ממנה מסקנות על אופיים וכוונותיהם. היא מתבצעת על בסיס רמזים עקיפים, שמהם אנחנו מייחסים לאדם תכונות / כוונות מסוימות.

תפיסה חברתית קשורה ישירות להתנהגות ארגונית: כל ההחלטות שקורות בארגון הן פועל יוצא של האופן, שבו אנשים מפרשים את מה שקורה סביבם, כמו הבעות גוף, מבטים, שפת גוף, וכדומה. 

[להרחבה בנושא: 'התנהגות ארגונית', לחצו כאן] [להרחבה בנושא הטיות בתפיסה, לחצו כאן]

[לאוסף המאמרים על תפיסה ותפיסה חברתית ומשמעויותן, לחצו כאן]

מקורות והעשרה