Valdis Krebs: ניהול האינטגרציה של מיזוג ארגונים בעזרת הרשת

[התמונה המקורית היא תמונה חופשית - CC0 Creative Commons - שעוצבה והועלתה על ידי geralt לאתר Pixabay]

[למאמר המקורי באנגלית, לחצו כאן] [לקובץ המאמרים בנושא ניתוחי רשת ארגונית ONA, לחצו כאן] [לאוסף המאמרים אודות שיתוף פעולה לסוגיו, לחצו כאן]

Valdis Krebs הוא המדען הראשי והמייסד של חברת Orgnet LLC, קליבלנד / אקרון, אזור אוהיו (Cleveland/Akron, Ohio Area). הוא מדען המתמחה בניתוח רשתות ארגוניות (Organizational Network Analysis - ONA), בניתוח נתונים ובהדמיה חברתית, יחסית, רב-מודאלית, כדי לעזור ללקוחות בפרויקטים של שינוי והסתגלות ארגונית.

Krebs עושה שימוש במחקריו בכריית נתונים, בניתוח גרפים, בניתוח רשתות, באיתור דפוסים קבועים / בתבניות ובבינה מלאכותית (AI) כדי לסייע לבסיס לקוחות עולמי. הוא פיתח את תוכנת InFlow לניתוח רשתות חברתיות Social Network Analysis) SNA); ולניתוח רשתות ארגוניות (Organizational Network Analysis - ONA).

לפני שהפך לעצמאי, מילא Valdis Krebs תפקידים שונים בתחום ניהול משאבי אנוש / HRMS בחברות: וולט דיסני, TRW, טויוטה ופורד מוטור. כיום, הוא עובד ממשרדו בקליבלנד, אוהיו (ארצות הברית) עם רשת עמיתים ברחבי העולם.

Krebs צוטט אלפי פעמים בפרסומים אקדמיים, בבקשות פטנטים ובמסמכי בית משפט על ניתוח רשתות.

[להרחבת המושג: 'רשת', לחצו כאן] [לקובץ המאמרים בנושא ניתוחי רשת ארגונית ONA, לחצו כאן]

[מדוע מיזוגים נכשלים? תמונה חופשית - CC0 Creative Commons - שעוצבה והועלתה על ידי PCB-Tech לאתר Pixabay]

מדוע מרבית המיזוגים (merger), השותפויות והבריתות אינם מצליחים לעמוד בציפיות? 

האם זה בגלל הכספים, או הטכנולוגיה? לעתים רחוקות. האם זו האסטרטגיה השאפתנית מדי של מנהלים? לִפְעָמִים. אבל, הסיבה העיקרית היא ביצוע לקוי של השילוב בפועל של החברות המעורבות.

כישלונות במיזוג ארגונים סובבים, בדרך כלל, סביב אנשים: אובדן צוותי מפתח, התנגשות תרבות, פחד-אי-וודאות-ספק (FUD), ואחרון חביב, תקשורת לקויה ואינטראקציה בין עובדי הארגונים המתמזגים: החומות / המחסומים הנפשיים והחברתיים בין אנשים בחברה הנרכשת לבין אלה בחברה הרוכשת, הם שמחבלים בשיתוף פעולה תוך החברה הממוזגת.

[למאמר המלא של חיים סרור בביזפורטל, לחצו כאן]

מפת הרשת הארגונית שלמטה מציגה חברה ממוזגת:

  • הצמתים האדומים הם מנהלים ומנהלים של החברה הרוכשת.
  • הצמתים הירוקים הם מנהלים ומנהלים מהחברה הנרכשת.
  • הצמתים האפורים כהים הם עובדים חדשים מאז המיזוג.
  • קישור נמשך בין שני צמתים אם הם החליפו מידע על תוכניות / סוגיות / בעיות אינטגרציה, או דנו באסטרטגיה לארגון המשולב החדש.
  • עובי הקישור מציין את תדירות האינטראקציה.

[להרחבת המושג: 'שיתוף פעולה', לחצו כאן]

[בתמונה: כך נראית חברה ממוזגת... הצמתים האדומים הם מנהלים ומנהלים של החברה הרוכשת. הצמתים הירוקים הם מנהלים ומנהלים מהחברה הנרכשת. הצמתים האפורים כהים הם עובדים חדשים מאז המיזוג. הרשתות עובדו במערכת לניתוח רשתות חברתיות וארגוניות InFlow , חברת Orgnet LLC]

כפי שאנו רואים מתרחשת ברשת הארגונית אינטגרציה כלשהי - צמתים אדומים מקיימים אינטראקציה עם צמתים ירוקים, ולהפך. אולם, רוב האינטראקציה נותרה בין עובדים שעבדו יחד לפני המיזוג - אדום לאדום וירוק לירוק.

אנו מודדים את הרשת ואת מה שאנו מכנים: גורם השילוב של כל קבוצה. זה נקרא יחס קשרים חיצוניים/פנימיים"Externally/Internally Ratio - E / I". מדד E / I מודד, עד כמה כל ארגון מונחה חיצונית / פנימית באינטראקציות ובתקשורת שלו.

יחס E / I קרוב ל -1 מגלה קבוצה שהיא מרוכזת לחלוטין בעצמה - יש לה מעט, אם בכלל קשרים חיצוניים.

יחס E / I גדול מ- 1 מראה בדיוק את ההפך.

יחס E / I ליד 0 מגלה קבוצה עם איזון של אינטראקציות פנימיות וחיצוניות.

יחס E / I עבור הצומת האדום [E / I = -0.51]  והירוק  [E / I = -0.50] תואם את מה שאנחנו רואים בתמונה לעיל - שתי קבוצות עם מיקוד פנימי בעיקר - עדיין. הן לא מבודדות זו מזו. יש להו אינטראקציות עם הארגון האחר שאיתו הם מנסות לשתף פעולה.

נדרש מעקב אחרי הארגון החדש, במרווחים של 6 חודשים, כדי לאבחן את התקדמות האינטגרציה הזו ולתמוך בה בעזרת חיבור האנשים הנכונים.

מערכת ניתוח רשתות ארגוניות (Organizational Network Analysis - ONA) היא צילום הרנטגן של תהליך האינטגרציה, המאפשר להנהלה לפקח על המיזוג, ולתמוך בו!

האם אנחנו ממזגים ומחברים את החברות כנדרש?

[לקובץ המאמרים בנושא ניתוחי רשת ארגונית ONA, לחצו כאן] [לאוסף המאמרים אודות שיתוף פעולה לסוגיו, לחצו כאן]

2 thoughts on “Valdis Krebs: ניהול האינטגרציה של מיזוג ארגונים בעזרת הרשת

  1. Pingback: יחזקאלי ואונגר משיח: עשר כרזות על ניתוח רשתות ארגוניות – אוסף שלישי - ייצור ידע

  2. Pingback: יחזקאלי ואונגר משיח: עשר כרזות על ניתוח רשתות ארגוניות – אוסף שלישי - ייצור ידע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.