בוקי נאה: על ראש צוות החקירה של מח"ש באירועי מירון

[התמונה היא צילום מסך]

[לסדרת מאמרי ל"ג בעומר ואירועי מירון, לחצו כאן]

ברוך (בּוּקִי) נאה (חוץ מהיותו המדריך הנערץ שלי בצופים) הוא אחד מכתבי הפלילים המיתולוגיים של ישראל, שמנהל משך שנים יחסי אהבה שנאה עם משטרת ישראל. הרשימה הזו הופיעה בדף הפייסבוק שלו, והיא מופיעה גם כאן באישורו.

[מקור התמונה משמאל: פייסבוק]

*  *  *

נתקלתי הערב בידיעה על החקירה באירועי מירון. ראש צוות החקירה של מח"ש הוא נצ"מ סלמאן איברהים שהוא ראש אגף החקירות במח"ש. נעצרתי לרגע לחשוב מאיפה אני מכיר את השם הזה, של הערבי שמנהל את החקירה על הפדיחות של היהודים ואת תפקוד המשטרה...

חיפשתי בגוגל, עשיתי שני טלפונים ל"עתיקים" ונהיה שזה אותו אחד שאני חושב שזה! התמלאתי אושר וגאווה, מאיך שהילד הזה מהכפר בגליל התקדם.

פעם הוא שרת במשטרת הרצליה. שוטר הכי זוטר. המפכ"ל יעקב טרנר (ראו תמונה משמאל) נתן לו צל"ש. זה מה שהיה כתוב בתעודה: "עיטור המופת מוענק בזאת לפי חוק העיטורים במשטרת ישראל לאות ולעדות כי סמ״ר סלמאן איברהים גילה אומץ לב הראוי לשמש מופת בתאריך 22.5.89 חילץ מדירה אפופת עשן ילד בן עשר שהיה לכוד בדירה. במקביל, סגר את בלוני הגז השייכים לדירה והזעיק כוחות הצלה. יעקב טרנר, רב ניצב המפכ"ל י"ד באלול תש"ן 4 בספטמבר 1990".

[מקור תמונתו של המפכ"ל לשעבר יעקב טרנר: דוברות המשטרה]

אחרי זה הוא היה חוקר בתחנת הרצליה. בחור חכם וחביב. אני הייתי אז כתב פלילים מאד פעיל. היו לנו הרבה שיחות על החיים, במזנון של בית המשפט בהמתנה לדיונים בתיקי חקירות.

[הצילום: דוברות המשטרה]

ייתכן שזו תמונה של ‏‏אדם אחד‏ ו‏עומד‏‏

יום אחד ב- 1994 הוא סיפר לי בעצב, שהוא עוזב את המשטרה ועובר למח"ש בצפון. למה? רוצה להתקדם. ללכת לקורס קצינים. הביקוש גדול אז מתחנת הרצליה לא היה לו סיכוי כי התור ארוך ויש כמה לפניו. אני זוכר איך חיבקתי אותו ואיחלתי לו "בהצלחה ילד".

[בתמונה: נצ"מ סלמאן איברהים שהוא ראש אגף החקירות במח"ש. זו התמונה היחידה בגוגל... "בהצלחה ילד"...]

הלך למח"ש. היה מצטיין. שלחו אותו לקורס קצינים. היה טוב. התקדם; ועכשיו הוא מנהל החקירות במח"ש, מנהל את החקירה של הפדיחות של היהודים.

אין אצל גוגל שום תמונה שלו חוץ מהתמונה ההיא מהצל"ש (ראו משמאל). עשה קריירה שלמה, בלי שאף פעם תתפרסם תמונה שלו בשום מקום.

כדי לאמת, דברתי עם בחור שהיה חוקר בתחנת הרצליה; ואחרי זה, קצין החקירות של התחנה; אחרי זה פרקליט בפרקליטות מחוז תל אביב; ועכשיו הוא עו"ד אלון זלצברג. הם היו ביחד בקורס קצינים. מצאתי איזה פיסבוק על שמו של סלמאן איברהים. שלחתי לו הודעה מאד מתרגשת. אולי הוא יענה.

אגב כשהוא היה חוקר בתחנת הרצליה, ניצב שמעון לביא ממ"ז צפון היה בלש במרחב דן. המפכ"ל שבתאי היה מפקד פלוגת מג"ב יפו. כולם התקדמו. רק אני נשארתי כתב פלילי...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *