מחאה אנטי משטרתית באתר 'ייצור ידע'

תקציר: ריכזנו עבורכם כאן את ביטויי המחאה העיקריים נגד המשטרה, בישראל ובעולם. האוסף הזה הוא תיעוד סוציולוגי מרתק, שגם מלמד כמה קשה תפקיד השוטר, וכמה מתסכל הוא. אנו מאחלים לכם עיון פורה ומלמד…

[קריקטורה המתארת אלימות משטרתית, ובה מוצג השוטר כחזיר, מתוך האתר POLICEORACLE. שם היוצר אינו מופיע]
[בתמונה: קריקטורה המתארת אלימות משטרתית, ובה מוצג השוטר כחזיר. בעל הזכויות בתמונה זו לא אותר. לכן, השימוש נעשה לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים. בעל הזכויות הראשי, אנא פנה ל: yehezkeally@gmail.com]
ניצב משנה בגמלאות, ד"ר פנחס יחזקאלי הוא שותף בחברת 'ייצור ידע' ואיש אקדמיה. שימש בעבר כראש המרכז למחקר אסטרטגי ולמדיניות של המכללה לביטחון לאומי, צה"ל. הוא העורך הראשי של אתר זה.

ניצב משנה בגמלאות, ד"ר פנחס יחזקאלי הוא שותף בחברת 'ייצור ידע' ואיש אקדמיה. שימש בעבר כראש המרכז למחקר אסטרטגי ולמדיניות של המכללה לביטחון לאומי, צה"ל. הוא העורך הראשי של אתר זה.

*  *  *

באחת מכרזות המחאה נגד המשטרה הופיע גם הכיתוב "בעובדה, מעולם איש לא כתב שיר מחאה נגד לוחמי האש..." אין שום גורם אחר בשירות הציבורי שמעורר בקרבנו קונפליקטים כמו השוטרים:

  • מצד אחד: הם משמשים לנו הגנה מפני הכאוס, ומהווה ערובה לשמירת הסדר הציבורי. הוא הכתובת שאליה אנו מתקשרים, כשאנחנו בצרה ואין גורם אחר שיוכל לתת לנו מענה.
  • מהצד האחר: הם מחזיק בידיהם סמכויות לא דמוקרטיות, והמפגשים עימם הם, בדרך כלל, לא נעימים. המצב מחמיר כשנדמה לנו שהיחס שקיבלנו אינו הוגן ו/או מפלה.

לאורך שנים, אך בעיקר מהמאה ה- 19 לאחר הקמת המשטרה במדים הראשונה בלונדון, החלו להופיע עוד ועוד כינויי גנאי למשטרה, המעטרים כרזות, חולצות, כובעים וארנקים; נחרתות על גבי קעקועים, וכגרפיטי על קירות.

ריכזנו עבורכם כאן את ביטויי המחאה העיקריים נגד המשטרה, בישראל ובעולם. האוסף הזה הוא תיעוד סוציולוגי מרתק, שגם מלמד כמה קשה תפקיד השוטר, וכמה מתסכל הוא. אנו מאחלים לכם עיון פורה ומלמד: 

לאוספי מאמרים רלוונטיים נוספים:

ביטויי גנאי נגד המשטרה

כרזות מחאה נגד משטרות בעולם

כרזות מחאה על רמתה של משטרת ישראל

כרזות מחאה על פרשת פגסוס, פברואר 2022

כרזות מחאה על אירועי מירון, 2021

כרזות מחאה על פרעות תשפ"א, 2021

כרזות מחאה על פרשת גל הירש

כרזות מחאה על חרמנות משטרתית

כרזות מחאה נגד מפכ"לים

[לאוסף המאמרים על 'משטרה בחברה דמוקרטית', לחצו כאן]

מצאת טעות בכתבה? הבחנת בהפרה של זכויות יוצרים? נתקלת בדבר מה שאיננו ראוי? אנא, דווח לנו!