אלי בר און: שטחים אקס-טריטוריאליים הם הסכנה הגדולה לצביליזציה המערבית

תקציר: לאחר שבוע של מהומות בצרפת, נתונות חלק מעריה בעוצר, והיא על סף הכרזת מצב חירום. המוקדים מהם יוצאים הפורעים הם האזורים האקס טריטוריאליים, שבהם אבדה הריבונות והמשילות, ואין לכוחות האכיפה של המדינה דריסת רגל. אזורים כאלה קיימים גם אצלנו...

[לאוסף המאמרים על משילות, לחצו כאן] [לאוסף המאמרים על 'ריבונות', לחצו כאן] [לריכוז המאמרים על המגזר הערבי בישראל, לחצו כאן] [לאוסף המאמרים על השתלטות האסלאם על אירופה, לחצו כאן]

אלי בר און הוא כלכלן המתמחה בניתוח מערכות וחקר ביצועים

אלי בר און הוא כלכלן המתמחה בניתוח מערכות וחקר ביצועים.

זהו מאמר ראשון מתוך שניים על מהומות יונלי 2023 בצרפת. למאמר האחר לחצו כאן:

*  *  *

לאחר שבוע של מהומות בצרפת, נתונות חלק מעריה בעוצר, והיא על סף הכרזת מצב חירום. המהומות החלו בפרברי פריז, גלשו גם למרסיי, לליון, לשטרסבורג ולגרנובל, כשהפורעים משתמשים בנשק חם ואף בתתי מקלעים! 

הטריגר שהצית את המהומה היה המהומות היה ירי בנער מוסלמי שניסה לברוח, ע"י שוטרים בפרבר הפריזאי נאנטר. דווח על מעשי ביזה בהיקף נרחב בחנויות שנפרצו ותכולתן נשדדה. המצב בעיר הנמל הדרומית מרסיי היה כה קשה, עד שראש העיר דרש שהמשטרה תזרים תגבורות באופן מידי. בעיירה שולה במערב צרפת ביתו של ראש העיר נפרץ, רכוש נגנב והמתפרעים הותירו אחריהם הרס רב. בליון - בה דווח על שימוש במקלעים מצדם של המתפרעים, הוטל מטען חומר נפץ על סניף דואר. לפי סקרים, 69% מהצרפתים תומכים היום בהכרזה על מצב חירום, ואם לא יוכרז, צפוי המספר הזה להאמיר.

[בסרטון: יום שלישי למהומות בצרפת: השוטר שירה למוות בנער נעצר בחשד לרצח

מוקדי התבערה והנשק הלא חוקי: האזורים האקס טריטוריאליים

המוקדים מהם יוצאים הפורעים הם האזורים האקס טריטוריאליים, שבהם אבדה הריבונות והמשילות, ואין לכוחות האכיפה של המדינה דריסת רגל. זהו מוקד המוגלה העבריינית, הפשע, האגירה והסחר בנשק לא חוקי, הרצח, הסחר הסמים, הפרוטקשן והמהומות. כל כניסה של כוחות הביטחון אליהם, מלווה בהצתת רכבים ובירי מקלעים.

תמונה משקפת של המתרחש בהם מובאת בסרט הנטפליקס: רחובות הפשע של מרסיי (ראו בטריילר למטה). אזורים כאלה מצויים בכל אירופה והם מתהווים בעשורים האחרונים גם אצלנו.

המוקדים מהם יוצאים הפורעים הם האזורים האקס טריטוריאליים, שבהם לכוחות האכיפה של המדינה אין דריסת רגל. האזורים הללו הם מוקד המוגלה העבריינית, הפשע, האגירה והסחר בנשק לא חוקי, הרצח, הסחר הסמים, הפרוטקשן והמהומות. כל כניסה של כוחות הביטחון אליהם, מלווה בהצתת רכבים ובירי מקלעים. 
תמונה משקפת של המתרחש בהם מובאת בסרט הנטפליקס: רחובות הפשע של מרסיי. אזורים כאלה מצויים בכל אירופה והם מתהווים בעשורים האחרונים גם אצלנו. 

הנה הטריילר לסרט 'רחובות הפשע של מרסיי':

[בסרטון: תמונה משקפת של המתרחש באזורים האקס-טריטוריאליים, מובאת בסרט הנטפליקס: רחובות הפשע של מרסיי]

צרפת מטפלת במהומות ברכות ובהססנות, כמו אצלנו

זה התחיל באילוצו של השוטר להתנצל בתקשורת, במעצרו ובהעמדתו לדין. הפוליטיקאים מהלגים את הלהג הרגיל, לפיו, לא מדובר ברוב באוכלוסיית המהגרים, שהיא שוחרת שלום (מה חדש? הרי תמיד המון מונע על ידי מיעוט), שהמהומות הם תוצאה של תסכול של אוכלוסיה שרמת חייה רעה והשכלתה נמוכה. התגובות הללו הקרינו חולשה וליבו את המהומות.

ככל שאלימות המתפרעים מסלימה, הולכים צעדי המשטרה ומחמירים.

[בתמונה: מיליציית אבו עסא - גם אצלנו יש אזורים אקס טריטוריאליים... הסרטון שותף ברשתות החברתיות ע"י משה קוזק]
[בתמונה: מיליציית אבו עסא - גם אצלנו יש אזורים אקס טריטוריאליים... הסרטון שותף ברשתות החברתיות ע"י משה קוזק]

הגורם שאמור לטפל בכל אלה הוא המשמר הלאומי

אחרי פרעות תשפ"א במאי 2021, דומה שגם אזרחי ישראל כבר מבינים שהשאלה איננה אם תפרוצנה מהומות כאלה בישראל, אלא מתי.

אם רוצים שלא להכניס, בלית ברירה, את צה"ל לדיכוי המהומות, הגוף היחידי שיוכל להתמודד עימן הוא המשמר הלאומי, שבשנה האחרונה עושה תנועת המחאה הכל על מנת לעכב את הקמתו ולעשות לו דה לגיטימציה, בנוסח "המיליציות של בן גביר, שירססו בקליעים מפגינים באיילון".

ועדיף שנתאפס על עצמנו כבר עכשיו, ונכין תוכנית מסודרת ותקיפה ללא פשרות, לכבוש בחזרה את האזורים האקס טריטוריאליים הללו מידי הפורעים, ויפה דקה אחת קודם!
[בתמונה: מיצג "פלוגות הזעם של הרודן", המזהיר משליטתו של איתמר בן גביר במשמר לאומי. 15 באפריל 2023, דרך מנחם בגין, תל אביב. התמונה נוצרה והועלתה לויקיפדיה על ידי Oren Rozen. קובץ זה הוא בעל רישיון Creative Commons להפצה, תחת רישיון זהה, גרסה: CC BY-SA 3.0]
[בתמונה: מיצג "פלוגות הזעם של הרודן", המזהיר משליטתו של איתמר בן גביר במשמר לאומי. 15 באפריל 2023, דרך מנחם בגין, תל אביב. התמונה נוצרה והועלתה לויקיפדיה על ידי Oren Rozen. קובץ זה הוא בעל רישיון Creative Commons להפצה, תחת רישיון זהה, גרסה: CC BY-SA 3.0]

[לאוסף המאמרים על משילות, לחצו כאן] [לאוסף המאמרים על 'ריבונות', לחצו כאן] [לריכוז המאמרים על המגזר הערבי בישראל, לחצו כאן]

מצאת טעות בכתבה? הבחנת בהפרה של זכויות יוצרים? נתקלת בדבר מה שאיננו ראוי? אנא, דווח לנו!

נושאים להעמקה

מקורות והעשרה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *