דמותו של שמשון באתר ייצור ידע

תקציר: עוד גיבור טראגי שנלחם נגד עזתים... שִמְשׁוֹן היה השופט השנים עשר והאחרון המוזכר בספר שופטים. הוא גדל כנזיר אלוהים, וכל זמן שנזירותו נשמרה, חנן אותו האלוהים בכוח על-טבעי, שבו השתמש כדי להכות בפלשתים, ששלטו בדרום ארץ ישראל בכל תקופת מנהיגותו. ריכזנו עבורכם את כל המאמרים שהופיעו באתר 'ייצור ידע', אודות שמשון, על פי הכותבים (בסדר הא"ב). קריאה מועילה!

[בתמונה: שמשון ודלילה, ציור של ואן דייק מהמאה ה-17. התמונה היא נחלת הכלל]
[בתמונה: שמשון ודלילה, ציור של ואן דייק מהמאה ה-17. התמונה היא נחלת הכלל]

שִׁמְשׁוֹן היה השופט השנים עשר והאחרון המוזכר בספר שופטים. הוא גדל כנזיר אלוהים, וכל זמן שנזירותו נשמרה, חנן אותו האלוהים בכוח על-טבעי, שבו השתמש כדי להכות בפלשתים, ששלטו בדרום ארץ ישראל בכל תקופת מנהיגותו.

ריכזנו עבורכם את כל המאמרים שהופיעו באתר 'ייצור ידע', אודות שמשון, על פי הכותבים (בסדר הא"ב). קריאה מועילה:

אוספי מאמרים רלוונטיים נוספים באתר:

גרשון הכהן

אלוף במילואים גרשון הכהן כיהן בתפקידיו האחרונים בשירות פעיל בצה"ל, כמפקד המכללות הצבאיות וכמפקד הגיס הצפוני. הוא פרש משירות פעיל בספטמבר 2014, לאחר 41 שנות שירות‏. בעל תואר שני בפילוסופיה ובספרות השוואתית מהאוניברסיטה העברית בירושלים. נשוי ואב ל-3 ילדים.

.

אבי הראל

אבי הראל הוא בעל תואר שלישי בפילוסופיה והיסטוריה יהודית, שירת בצה"ל מג"ב ומשטרת ישראל שלושה עשורים, בתפקידי פיקוד שונים. בתפקידו האחרון היה ההיסטוריון של משטרת ישראל. פרסם ארבעה ספרים ועשרות מאמרים בתחומי עיסוקו.

.

.

.

.

.

מצאת טעות בכתבה? הבחנת בהפרה של זכויות יוצרים? נתקלת בדבר מה שאיננו ראוי? אנא, דווח לנו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *