אלעד רזניק: 'מבצע מאסף' – חלק שני – תקיפת מתקני הזיקוק בטרזבינה פולין, ב- 7 באוגוסט 1944

[להק מטוסי B-17 - מבצרים מעופפים. התמונה היא נחלת הכלל]

[לקובץ המאמרים באתר, 'ייצור ידע' בנושא השואה ומלחמת העולם השנייה, לחצו כאן]

זהו המאמר הרביעי בסדרת המאמרים זו על מבצע 'מאסף' - "Shuttle": שורה של תקיפות - שהוציאו חילות האוויר השמיני והחמש עשרה של בעלות הברית במלחמת העולם השנייה, בין ה- 6 ל- 12 לאוגוסט 1944. מטרת סדרת המאמרים הזו להמחיש, מדוע היה כמעט בלתי אפשרי לבעלות הברית להפציץ את מחנות ההשמדה, ללא פגיעה משמעותית במאמץ המלחמתי.

[למאמרו הקודם של אלעד רזניק: 'מבצע מאסף', לחצו כאן] [למאמר נוסף של אלעד רזניק: 'למה בעלות הברית לא הפציצו את אושוויץ?', לחצו כאן]

לאחר ההגעה לפולטובה ומריגורוד בשישי לאוגוסט התכנסו מפקדי הכוחות וקציני המודיעין לתכנן יום המחר. תכנון המשימה הובל על ידי מפקד הדיוויזיה, מפקדי כנפות 'המבצרים המעופפים' ומפקד כנף מטוסי הליווי.

על פי התכנון, שתי הכנפות של המבצרים המעופפים - פחות המטוסים שקורקעו בגלל תקלות טכניות - סה"כ כ- 60 מטוסים; וכנף מטוסי הליווי של המוסטנגים המלווים - שכללה כ 37 מטוסים - היו אמורים להשתתף במאמץ היומי למחרת. נתיב ישיר יחסית נבחר להגעה ליעד, גובה ההפצצה נקבע ל 21,000 רגל ושעת התקיפה נקבעה ל 12:54. לאחר התקיפה היה על הכוח לשוב לבסיסיו הזמניים ברוסיה, באותו נתיב.

כנף המבצרים המעופפים שישבה בפולטובה, המריאה בזמן; וב 09:15, סיימה להתכנס למבנה קרבי בגובה של 7000 רגלו והמשיכה בנתיב מערבה. החבירה בין שתי הכנפות נקבעה דרומית למירגורוד, בנתיב מערבה; כשהטיפוס לגובה הפצצה נקבע שיתבצע לאורך הנתיב.

הכנף שישבה במריגורוד התקשתה להמריא בזמן, עקב בוץ ששרר בשדה התעופה מהגשמים שירדו באזור בימים שקדמו להגעתה. חלק מה'מבצרים המעופפים' שקע בבוץ. מפקד הכנף ביקש עיכוב של 20 דקות בהמראת המפציצים, וקיבל.

הכנף שיצאה מפולטובה הייתה צריכה לבצע שני מעגלי המתנה, לפני שהכנף השנייה המריאה, התקבצה למבנה כנפי; ולפני שבשעה 09:52, שתי הכנפות התקבצו למבנה דוויזיוני. סה"כ מספרם של המבצרים המעופפים שהמריאו למשימה היה 57.

'מבצר מעופף' כלל צוות בן עשרה אנשים : טייס, טייס משנה, נווט שתפקד בד"כ גם כמהנדס טיס וגם כמקלען עליון, מטילן, קשר ו- 5 מקלענים: מקלען חרטום, שני מקלעני צד (ימין ושמאל ), מקלען צריח כדורי (מתחת לבטן המטוס מאחורי תא הפצצות; ראה בתמונה למטה) ומקלען זנב. מקלען הזנב ישב על הברכיים (ראו האיור המצורף למטה):

[בתמונה למעלה: מקלען צריח כדורי, מתחת לבטן המטוס מאחורי תא הפצצות. המקלען נכנס לצריח הכדורי. הצריח עלה וירד אל תוך בטן המטוס והכניסה אליו הייתה דרך המטוס עצמו. הוא קופל בהמראה ולקראת נחיתה. עדיין מאוד מאוד לא נוח. מתאים לאנשי צוות קצרים ורזים במיוחד. התמונה היא נחלת הכלל.

[באיור למטה: צורת הישיבה של מקלען הזנב במבצר מעופף. מישהו רוצה להתחלף איתו ולשבת ככה כמה שעות? האיור הוא נחלת הכלל]

עם החבירה מעל מריגורוד, החלו הכנפות בטיפוס לגובה ההפצצה המיועד, כשהן מתקדמות מערבה. הטיפוס נמשך כשלוש שעות, ועם הגעת המפציצים לנקודת הכניסה ליעף, הגיעו ה'מבצרים המעופפים' לגובה ההפצה של 21,000 רגל.

הכנף האחורית תוזמנה לשלוש דקות לאחר הכנף המובילה. כנפות המפציצים פגשו את מטוסי הליווי מעל לבוב, כמתוכנן. לאורך הנתיב פגשו המפציצים באש נ"מ, שברובה הגדול הייתה לא מדויקת.

הכנף המובילה לא נתקלה בקשיים מיוחדים; אבל, כיסוי עננים של 6/10 מעל המטרה ועשן כבד ממתקני הזיקוק, הקשו על הכנף השנייה, שנאלצה לתמרן כדי להיחלץ מהעננים.

שתיים מהטיסות של הכנף השנייה הצליחו להפציץ את המטרות שנקבעו להם ביעף ההפצצה הראשון. הטייסת השלישית נאלצת לבצע יעף נוסף, עקב כיסוי עשן מעל המטרה (למי שלא זוכר, כוונות הנורדן ב'מבצרים המעופפים' הן כוונות ראייה. דהיינו, המטילן צריך לראות פיזית את המטרה דרך הכוונת בכדי להשיג תוצאה טובה).

בשעה 13:24 ובאחת עשרה הדקות שלאחריה עד 13:35, שחררו 55 'מבצרים מעופפים' 109 טון פצצות ש"כ על מתקני הזיקוק בטרזבינה. בתקיפה הושמדו 3 מיכלי אחסון גדולים ו- 10 בינוניים. נזק כבד נגרם לבניינים מסביב. היעד העיקרי - מתקן הזיקוק עצמו - נפגע קל. כמו כן נפגעה תחנת הרכבת.

המפה המצורפת מתארת את נתיב הטיסה, מהבסיסים הזמניים למתקני הזיקוק בטרזבינה והקרבה היחסית לאושוויץ:

מטוסי הליווי ליוו את המפציצים מלבוב כל הדרך למטרות ובחזרה. מטוס גרמני אחד, פוקה וולף 190, ניסה לתקוף חזיתית את המבנה הנמוך של הכנף המובילה; ומטוסי הליווי דיווחו על יירוט של שמונה מטוסי אויב כשהם מפילים שלושה מהם. כיסוי נ"מ היה בינוני ומדויק, אם כי קצת נמוך.

לאחר ההפצצה כנפות המפציצים התארגנו מחדש במבנה להגנה, וחזרו בנתיב בו הן הגיעו מזרחה. מטוסי הליווי סיפקו ליווי צמוד, עד לנקודה שנמצאת כ- 40 מיל דרום מזרחית לקרקוב. עם ההגעה לנקודה חזרו מטוסי הקרב המלווים לבסיס הזמני שלהם; וגם המפציצים המשיכו בדרכם מזרחה, לבסיסיהם הזמניים.

המפציצים חזרו לבסיסיהם בשעה 17:30 לערך. אורך הנתיב בסה"כ, כ- 1500 מייל. זמן טיסה של הכנף המובילה כ- 9 שעות. טרזבינה נמצאת כ 14.5 מייל צפון-צפון מזרחית לאושוויץ.

המשך יבוא...

[לקובץ המאמרים באתר, 'ייצור ידע' בנושא השואה ומלחמת העולם השנייה, לחצו כאן]

מקורות והעשרה