תרבות ארגונית בטעם קובה…

[בתמונה: משטרת ישראל ופרשת הקובה... התמונה המקורית היא צילום מסך מסרטון היו-טיוב جونیەتی دروست کردنی بريانى . خواردنى كوردى دايك فراس]

"שם הרי גולן, הושט היד ו... קובה" (עו"ד פנחס פישלר)

[לקובץ המאמרים על תרבות, סטייה ושחיתות שוטרים באתר ייצור ידע', לחצו כאן]

אפשר להחליף למשטרה מפכ"ל, אפשר להחליף לה דוברת, אבל את התרבות הארגונית אי אפשר לעקור ממנה...

בזכות התרבות הזו תורמת המשטרה - להנאת הגולשים ברשתות החברתיות - פרשת שבוע אחת לפחות... בשבוע החולף הייתה זו "פרשת קובה"...

רובי המרשלג ‏‏‏‏‏‏‏‏(ראו תמונה משמאל) הכתב בצפון של תאגיד השידור הישראלי, כאן, פרסם כי "מפקד תחנת גולן במשטרה, סנ"צ עמוס שמעוני, ננזף לאחר שמכר בתחנה קובה שאשתו הכינה. המכירה התבצעה ללא דיווח על ההכנסות כנדרש וללא קבלת אישור ממפקדיו".

[בתמונה משמאל: רובי המרשלג. המקור: טוויטר]

החלק המרתק בידיעה הזו של המרשלג היא תגובת המשטרה, שמלמדת אותנו שאיש שם לא למד ולא הפנים כלום ממה שעובר על הארגון הזה בשנים האחרונות:

"מדובר במפקד מקצועי, מסור ומוערך. המקרה נבחן בערוצים המתאימים. נגד הקצין ננקטו צעד משמעתי ופיקודי."

.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=aLFvXxW7zv8

שלושה סופרלטיבים הרעיף הדובר המשטרתי על אותו מפקד: מקצועי, מסור ומוערך. משמע, מדובר במפקד מקצועי ומסור, וגם זוכה בגין כך להערכת המשטרה.

הדברים הללו חמורים הרבה יותר ממכירת הקובה עצמה, משום שזוהי התגובה הרשמית של אלה שמעצבים מקצועיות ומסירות ארגונית, אחראים על דמות המפקד המשטרתי ועל דפוסי המנהיגות שהוא אמור לייצג. משמע, יותר משהתגובה מעידה על המפקד מוכר הקובה, היא מעידה על הארגון ומפקדיו. על פי התגובה הזו, מפקד - בוגר הקורס לפיקוד ומטה של משטרת ישראל, שמשך חודשים למד ונבחן על ערכי הפיקוד והמנהיגות במשטרה - ושלאחר מכן הוא מוכר קובה לפקודיו, מוגדר על ידי דוברות המשטרה, לא כאכזבה למשטרה, לא ככישלון מנהיגותי ופיקודי אלא מקצועי, מסור ומוערך. אתם הבנתם את זה?

[לריכוז כל החומרים על 'מנהיגות' באתר זה, לחצו כאן]

אני לפחות הבנתי שאם זה מה ששוטרים ומפקדים מבינים אחרי חודשים ארוכים של קורסים משטרתיים, אפשר לסגור את המכללה הלאומית לשוטרים. יש שימושים טובים בהרבה לכסף הזה!

אז פלא שברשתות החברתיות הארגון הזה הפך לבדיחה? הנה אחת מיני רבות שפרסם מיודענו, עו"ד פנחס פישלר:

[לקובץ המאמרים על תרבות, סטייה ושחיתות שוטרים באתר ייצור ידע', לחצו כאן]

וגם, קצת נוסטלגיה בטעם אחר:

One thought on “תרבות ארגונית בטעם קובה…

  1. Pingback: תרבות, סטייה, אלימות ושחיתות שוטרים באתר 'ייצור ידע' - ייצור ידע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.