אלעד רזניק: הפלת האליושין, ותגובתו הצפויה של פוטין

[התמונה המקורית היא תמונה חופשית שעוצבה והועלתה על ידי hafteh7 לאתר Pixabay]

רוסיה מאשימה את ישראל באחריות להתרסקות המטוס הצבאי שנפגע מאש נ"מ של צבא סוריה במהלך התקיפה שיוחסה לצה"ל בעיר לטקיה. בהודעה חריפה של משרד ההגנה במוסקבה נטען כי ישראל עדכנה את רוסיה על התקיפה רק דקה לפני שזו התרחשה: "מטוסי צה"ל יצרו בכוונה מצב מסוכן עבור המטוס הרוסי, 15 אנשי צבא נהרגו בגלל הפעולות חסרות האחריות של ישראל". שר ההגנה הרוסי שוחח עם ליברמן ואמר לו: "ישראל אשמה בהפלת המטוס" (חדשות 2, 2018).

[למאמר המלא במאקו, לחצו כאן] 

אז כיוון שכולם קצת היסטריים מהפלת האילושין, ותגובתו הצפויה של נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין... 

על התגובה הצפוייה של פוטין אפשר ללמוד מהפלת הסו-24 הרוסי על ידי אף-16 טורקי ב- 24 לנובמבר 2015. פוטין איים בשימוש בכוח, וניצל את התקרית להגברת שיתוף הפעולה הדיפלומטי בין מדינות ציר הרס"א (רוסיה, סוריה, איראן) לטורקיה. צעד שבנוסף לחוזי שיתוף פעולה כלכלים רחבי היקף ולבעייתיות הכורדית, די ניטרל את הטורקים כצד פעיל במלחמת האזרחים הסורית, ועשה לפוטין את החיים להרבה יותר קלים. 

זה גם מה שיקרה הפעם. הרוסים ידברו בכמה קולות, חלקם תקיפים למדי, אבל פוטין ינצל את התקרית ללחיצה דיפלומטית של ישראל וקבלת הישגים שונים, בהם הוא חפץ. 

מלבד זאת, אני סבור שיש להרוס את קרתגו, ואיליושין אחד לא מביא אותנו לשם. 

חג שמח וחתימה טובה - נא לזכור את כללי הפורמט...

[בתמונה: מטוס האליושין, IL-20, מהסוג שהופל בסוריה. למקור התמונה לחצו כאן]

מקורות והעשרה

One thought on “אלעד רזניק: הפלת האליושין, ותגובתו הצפויה של פוטין

  1. תגובה מעולה של דובר צה"ל להפלת האליושין: "משטר בשאר הפיל את מטוס הביון הרוסי בירי מבולבל. כאשר צבא בשאר הפיל את המטוס הרוסי, מטוסינו כבר היו חזרה בארץ (!) מצטערים על ההרוגים, נעביר לרוסים את כל הראיות".
    במקביל יש לפעול לכך שהרוסים לא יספקו נשק מתקדם יותר לסורים…ולחזבאללה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *