פנחס יחזקאלי: חינוך ילדים לאלימות בקהילות מוסלמיות

מחבל קטן

[בתמונה: ילד אוחז סכין, בתחפושת של מפגע, המצולם כתמיכה בגל הדקירות בישראל באוקטובר 2015. קרדיט צילום: MEMRI]

[לאוסף המאמרים על התעללות בילדים, לחצו כאן] [לקובץ המאמרים אודות 'פרדיגמת החשיבה המזרחית', בהשוואה למערבית, לחצו כאן]

ניצב משנה בגמלאות, ד"ר פנחס יחזקאלי הוא שותף בחברת 'ייצור ידע' ואיש אקדמיה. שימש בעבר כראש המרכז למחקר אסטרטגי ולמדניות של צה"ל. הוא העורך הראשי של אתר זה.

*  *  *

האלימות ששוררת בכל חברה אנושית היא, בין היתר, פועל יוצא של הלגיטימציה החברתית הניתנת לסוגים שונים של אלימות ולהקשרים שונים שבהם האלימות נתפסת כלגיטימית.

לאורך שנים רבות, קיימת מגמה מתמשכת של צמצום האלימות במין האנושי. מגמה זו מקיפה התנהגויות שונות ורבות: יחס לבעלי חייםגידול ילדיםעבדות ובעלות על בני אדם, יחס לפושעים, לשכנים ולאויבים ועוד.

אולם, יש חברות שבהן האלימות עדיין משגשגת; וגם - במידה רבה - לגיטימית. חברות מוסלמיות ערביות מובילות, לצערנו בתחומים הללו; בעיקר בכל הנוגע להתעללות לסוגיה בנשים ולהתעללות לסוגיה בילדים.

לסוגיית הפשעים נגד נשים (ראו תמונה למטה) הקדשתי מאמר נפרד. בדף זה אקבץ תיעוד של תמונות, המבטאות את החינוך לאלימות שלו זוכים ילדים בחברות ערביות מוסלמיות.

[למאמר: 'פשעים נגד נשים בעולם המוסלמי', לחצו כאן]

אלימות נגד נשים

[תמונה זו היא צילום מסך של סרטון יו-טיוב מ- 2015, המתעד בהכאה פומבית, עד מוות, של אשה, בשטחים שהוחזקו על ידי דאעש. לצפייה בסרטון, לחצו כאן]

  • העימותים עם עזה תחת שלטון חמאס, זימנו לנו מפגשים לא מעטים עם ההתעללות הזו בקטינים וחינוכם לאלימות. הנה למטה תמונת ילדים בעזה, שנתלים על חלונות בתים כמחסה אנושי בפני הפצצות חיל האוויר הישראלי:

ילדים כמחסה חי...

[התמונה שותפה על ידי רבים ברשתות החברתיות ובאתרים רבים נוספים, ללא ציון שם הצלם או בעל הזכויות בתמונה. כיוון שלא הצלחנו לאתרו, השימוש נעשה לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים. בעל הזכויות הראשי, אנא פנה ל: [email protected]]

  • דוגמה אחרת היא של אמו של מחבל פלסטיני שנהרג במהלך פיגוע באוטובוס ירושלים בתחילת אוקטובר 2015, ורואיינה ב -22 באוקטובר לתחנת הטלוויזיה הלבנונית "אל-קודס". היא שלפה סכין בעת ראיון טלוויזיוני ואיימה ללכת בדרכו של בנה. בין היתר, קבעה:  "ברוך השם, כל ילדי ילכו בדרכו של מוחמד... אני אקריב את ארבעת ילדי למען אל אקצה" (MEMRI, 2015).

[לראיון באתר MEMRI TV, לחצו כאן]

  • מתחפשים למחבלים מתאבדים עם חגורת נפץ... כתמיכה בגל הדקירות בישראל באוקטובר 2015. קרדיט צילום: MEMRI]:להתחפש למפגע

  • ועוד 'תחפושת' שהועלתה לטוויטר. קרדיט צילום: MEMRI:
  • ועוד אחת (המקור: אינסטגרם):
  • ועוד אחת (המקור: אינסטגרם):
  • ילדים בתהלוכה ברצועת עזה:

[התמונה: טוויטר. הכרזה: ייצור ידע]

[לאוסף המאמרים על התעללות בילדים, לחצו כאן] [לקובץ המאמרים אודות 'פרדיגמת החשיבה המזרחית', בהשוואה למערבית, לחצו כאן]

 

2 thoughts on “פנחס יחזקאלי: חינוך ילדים לאלימות בקהילות מוסלמיות

  1. Pingback: התעללות בילדים באתר ייצור ידע - ייצור ידע

  2. Pingback: הכל על פרדיגמת חשיבה מזרחית - מול המערבית - באתר 'ייצור ידע' - ייצור ידע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *