פנחס יחזקאלי: עשר כרזות מחאה ברשתות החברתיות על פרעות תשפ”א – אוסף שלישי

[בתמונה: בפרעות תשפ"א החליטו המשטרה והעומד בראשה שאין פרעות. יש רק מתפרעים ערבים ויהודים; ושהיא הגורם שמפריד בין הניצים... עו"ד פנחס פישלר יצר ופרסם בדף "משטרת לואי דה פינס", ב- 19 במאי 2021]

[לאוסף המאמרים על מבצע שומר החומות ופרעות תשפ"א, לחצו כאן] [לאוסף, הכרזות (הפוסטרים) באתר ייצור ידע, לחצו כאן]

"נַפְתָּלִי, אַיָּלָה שְׁלֻחָה–הַנֹּתֵן, אִמְרֵי-שָׁפֶר" (בראשית מט, כא)

ניצב משנה בגמלאות, ד"ר פנחס יחזקאלי הוא שותף בחברת 'ייצור ידע' ואיש אקדמיה. שימש בעבר כראש המרכז למחקר אסטרטגי ולמדניות של צה"ל. הוא העורך הראשי של אתר זה. פודקסט מוסרט של המאמר, בסרטון וידאו המצורף בסוף. 

*  *  *

כְּרָזָה או פּוֹסְטֶר (Poster) היא כל דימוי חזותי המיועד להצגתו לראווה. כרזות הן לא פעם הפריט המזהה מעצב גרפי יותר מאשר תוצרים אחרים בעולם העיצוב. לפני עידן הרשתות החברתיות, היו הפוסטרים מודפסים על נייר ותלויים לראווה על קירות או משטחים. היום, עברה הזירה אל הרשתות החברתיות (ויקיפדיה: כרזה).

הדף הזה מביא לכם אוסף שלישי של כרזות וגילויי מחאה שפורסמו ברשתות החברתיות ותועדו אצלנו, באתר ייצור ידע בגין פרעות תשפ"א, 2021, שהחלו ביום ירושלים ותקיפת החמאס; וגלשו למרד של אזרחים ערבים - ולהתארגנויות נגדיות של יהודים - בערי ישראל.

לכרזות האחרות, לחצו כאן.

אתם מוזמנים לתרום עוד...

כרזות שבעל הזכויות בהן לא אותר, השימוש נעשה לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים. בעל הזכויות הראשי בכל כרזה, אנא פנו ל: yehezkeally@gmail.com]

*  *  *

כרזה ראשונה בראש המאמר: יאללה, מפרידים...!

בתמונה: בפרעות תשפ"א החליטו המשטרה והעומד בראשה שאין פרעות. יש רק מתפרעים ערבים ויהודים; ושהיא הגורם שמפריד בין הניצים...

כתב אלי סניור ב- ynet: כחלק מהניסיון להרגיע את הרוחות בלוד, אירח הערב (יום שלישי) מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי במטה משמר הגבול שבעיר את בכירי הציבור הערבי בלוד ורמלה, עם הפנים ליום שאחרי מבצע "שומר החומות". הוא הבטיח: "נמצה את הדין עם כל הטרוריסטים, מבחינתי זה טרוריסטים משני הצדדים". אמירה זו הניבה תגובה חריפה מצד השר לביטחון פנים אמיר אוחנה שצייץ: "התבטאות מקוממת של המפכ"ל שלא הייתה צריכה להיאמר. כדי לטפל בבעיה צריך להכיר בה: פורעים ערבים תקפו יהודים, שוטרים, בתי כנסת. המדיניות היא לנהוג בתקיפות מול הפורעים הטרוריסטים. אין ולא הייתה סימטריה. כן, גם המעטים שתקפו ערבים – יטופלו בחומרה. מפה ועד 'שני צדדים' ארוכה מאוד הדרך".

עו"ד פנחס פישלר יצר ופרסם בדף "משטרת לואי דה פינס", ב- 19 במאי 2021.

[לכתבה המלאה של אלי סניור ב- ynet, לחצו כאן]

כרזה שנייה בהמשך לקודמת: פועלים להפסקת אש בין המפכ"ל שבתאי לשר אוחנה...

עו"ד פנחס פישלר יצר ופרסם בדף "משטרת לואי דה פינס", ב- 19 במאי 2021: שוב, על רקע התבטאות המפכ"ל בלוד...

כרזה שלישית: איך גורמים למשטרה להגיע?

אם תקפו אותך אין סיכוי שתבוא משטרה... אבל אם תתקוף חזרה, מיד תגיע המשטרה להפריד... פורסם בפייסבוק ב- 19 במאי 2021. זהות המשתף אינה ידועה:

כרזה רביעית: ומה בלוד?

עו"ד פנחס פישלר יצר ופרסם בדף "משטרת לואי דה פינס", ב- 18 במאי 2021: "מכת"זיות??? סוסים??? פרשים??? נגד מפגינים... נגד חרדים... אבל בלוד?"

כרזה חמישית: אפילו רוני אלשיך צוחק...

על רקע מה שהצטייר כרפיסות המשטרה בטיפול באירועי המרד במגזר הערבי, עופר אשקורי יצר ופרסם בפורום השוטרים הסוהרים והגמלאים ברשת, ב- 19 במאי 2021: "אפילו המפכ"ל הקודם (על שלל השערוריות שייצר בעצמו) צוחק..."

כרזה שישית: יאללה לך!

על רקע מה שהצטייר כרפיסות המשטרה בטיפול באירועי המרד במגזר הערבי, פורסמה כרזה זו ברשתות החברתיות ב- 19 במאי 2021. היוצר אינו ידוע:

כרזה שביעית: איפה הדבקות המשטרתית?

על רקע מה שהצטייר כרפיסות המשטרה בטיפול באירועי המרד במגזר הערבי, עו"ד פנחס פישלר יצר ופרסם בדף "משטרת לואי דה פינס", ב- 19 במאי 2021: "לא יכול לשכוח כמה עוצממה, נחישות, דבקות במשימה ומהירות, גילתה המשטרה ב"פרשת משפטים"... בושה!":

כרזה שמינית: המפקד, סמיון מאחוריך!

על רקע מה שהצטייר כרפיסות המשטרה בטיפול באירועי המרד במגזר הערבי, הנה כרזה שמלעיגה על התייצבות אנשי משטרה וגימלאים מאחורי המפכ"ל. סמיון גרפמן - אושיית רשת, שחקן ופעיל חברתי ישראלי, שהורשע בעבירות הלבנת הון בארצות הברית וריצה עונש שנת מאסר שם - מצולם כאן עם הכיתוב: "המפקד, אנחנו מאחוריך!".

כרזה תשיעית: עצות לקובי שבתאי...

עו"ד פנחס פישלר יצר ופרסם בדף "משטרת לואי דה פינס", ב- 19 במאי 2021: שוב, על רקע התבטאות המפכ"ל בלוד; והקריאות לפיטוריו...

כרזה עשירית: הכותרת מדברת בעד עצמה...

היו שסברו שאין צורך בתוספות, והכותרת מדברת בעד עצמה...

.

3 thoughts on “פנחס יחזקאלי: עשר כרזות מחאה ברשתות החברתיות על פרעות תשפ”א – אוסף שלישי

  1. Pingback: מחאה אנטי משטרתית באתר 'ייצור ידע' - ייצור ידע

  2. Pingback: מבצע שומר החומות ופרעות תשפ"א באתר ייצור ידע - ייצור ידע

  3. Pingback: כרזות (פוסטרים) באתר ייצור ידע - ייצור ידע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *