משוב 360 מעלות

  משוב 360 מעלות

[בעל הזכויות בתמונה זו לא אותר. לכן, השימוש נעשה לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים. בעל הזכויות הראשי, אנא פנה ל: yehezkeally@gmail.com]

[לאוסף המאמרים על הערכת עובדים בארגון, לחצו כאן]

ניצב משנה בגמלאות, ד"ר פנחס יחזקאלי הוא שותף בחברת 'ייצור ידע' ואיש אקדמיה. שימש בעבר כראש המרכז למחקר אסטרטגי ולמדניות של צה"ל. הוא העורך הראשי של אתר זה.

*  *  *

משוב 360 מעלות (360-degree feedback) וגם: multi source assessment; multi-rater feedback; multi source feedback הוא משוב הנלקח מכל הסביבה המשימתית של גורם במערכת מורכבת, במטרה להקטין ככל האפשר את חלקו של אי הוודאות בהערכה / בתכנון, ולהקטין את הסיכוי להיווצרות תוצאות בלתי צפויות (תב"צים).

לשם המחשה, משוב 360 מעלות על עובד יכלול משוב ישיר מפקודיו של עובד, עמיתים (עמיתים), ומפקח (ים), משובים אחרים וחומר כתוב אחר אודותיו, משובים מגורמים בסביבה המשימתית שאליהם הוא מחובר (לקוחות, ספקים, בעלי עניין אחרים וכדומה). משוב 360 מעלות על ארגון יכלול משוב ישיר מארגונים אחרים המקיימים איתו קשר, מהציבור, מהתקשורת, מדוחות מבקר המדינה ועוד.

הביקורת העיקרית על משוב 360 מעלות היא שכמו כלי הערכה אחרים, האפקטיביות שלו קטנה עם הזמן ולאחר כשנתיים משוב 360 הוא ההופך לכלי של "שמור לי ואשמור לך".

[לאוסף המאמרים על הערכת עובדים בארגון, לחצו כאן]

מקורות

One thought on “משוב 360 מעלות

  1. Pingback: הערכת עובדים באתר 'ייצור ידע' - ייצור ידע

Comments are closed.