פנחס יחזקאלי: עבירות מין כפשע שנאה או כפיגוע

[הפגנה באירופה נגד אונס נשים מקומיות על ידי מהגרים, 13 בנובמבר 2016. התמונה: Sam Boal/The Journal]

[לאוסף המאמרים על 'פשעי שנאה', לחצו כאן] [לריכוז המאמרים אודות תופעת ה- MeToo# והשלכותיה, לחצו כאן] [לאוסף המאמרים בנושא: תקינות פוליטית - פוליטיקלי קורקט, לחצו כאן]

ניצב משנה בגמלאות, ד"ר פנחס יחזקאלי הוא שותף בחברת 'ייצור ידע' ואיש אקדמיה. שימש בעבר כראש המרכז למחקר אסטרטגי ולמדניות של צה"ל. הוא העורך הראשי של אתר זה.

*  *  *

התופעה - של שימוש בעבירות מין כחלק מפשעי שנאה או מטרור - היא תופעה מוכרת מקדמת דנא. כך למשל, היא נפוצה מאוד בקרב חיילי צבאות כובשים, שעוברים ליד אוכלוסיית אויב.

אחד המקרים ההמוניים והקשים ביותר הללו היה אונס הנשים הגרמניות על ידי חיילי הצבא האדום שואף הנקם, מרגע שדרכה רגלם על אדמת גרמניה, כשמפקדיהם מעלימים עין.

אנטוני ביוור מתאר תופעה זו בהרחבה בספרו: נפילת ברלין 1945 (ראו תמונה משמאל למטה). כך למשל, קצין תותחנים צעיר בשם אלכסנדר סולז'ניצין כתב בפואמה שלו "לילות פרוסיה" את שראו עיניו בהיכנס היחידה שלו לעיר ניידנבורג שבמזרח פרוסיה, בינואר 1945:

.

"הרינגשטראסה מספר עשרים ושתיים. הבית לא נשרף, רק נבזז. בין הכתלים התייפחות חנוקה למחצה: האם הפצועה, מתה-חיה. הבת הקטנה מוטלת על המיטה, מתה. כמה חיללו את יצועה? מחלקה, אולי פלוגה? ילדה הפכה כהרף עין לאשה, ואשה הפכה לגופה...האם מתחננת: 'חייל, שים קץ לחיי!'" (ביוור, 2003).

[בתמונה משמאל: כריכת הגרסה העברית של ספרו של אנטוני ביוור: 'נפילת ברלין 1945', שראה אור בשנת 2003 בהוצאת יבנה. אנו מאמינים שאנו עושים בתמונה שימוש הוגן]

הגדיל לעשות אורי דרומי שסקר את ספרו של ביוור בעיתון 'הארץ'. הכותרת שקיבלה כתבתו של דרומי הייתה: "לפי ביוור, הרוסים לא כבשו את ברלין, הם אנסו אותה" (דרומי, 2004).

בישראל תפסה התופעה כותרות אחרי פרשת אינוסה ורציחתה של  אוֹרי אנסבכר ז"ל:

ב-7 בפברואר 2019, בשעה 11:00, דיווחה משפחתה של אוֹרי למשטרה על היעדרותה. לפי עדויות היא יצאה נסערת ממקום עבודתה והלכה להתבודד בטבע. אורי בת ה-19, תושבת תקוע, התנדבה במסגרת השירות הלאומי ב"מרכז יעלים", מרכז טבע תרפיה לנערים ומתבגרים בסיכון ולבעלי צרכים מיוחדים הסמוך לעין יעל (ויקיפדיה: רצח אורי אנסבכר).

במקביל, יצא פלסטיני בן 29 תושב חברון, מעירו לכיוון בית ג'אלא, כשהוא מצויד בסכין ובכיפה שרכש שבועיים קודם. הוא חדר לשטח ירושלים בהליכה רגלית דרך פרצה ברוחב 200 מטרים בגדר ההפרדה סמוך לבית ג'אלה. הוא נתקל באנסבכר ביער הסמוך לעין יעל שליד גן החיות התנכ"י, דקר אותה, אנס אותה ונמלט (ויקיפדיה: רצח אורי אנסבכר).

לסוגיה זו - של עבירות מין כפשע שנאה או כפיגוע - נוצר כבר לובי בכנסת, מהכנסת ה- 20 והלאה, בהובלת ח"כ יוליה מלינובסקי מישראל ביתנו (ראו התמונה משמאל).

אירופה: מוקד עבירות המין כפשע שנאה או כפיגוע

בעשור האחרון תופסת תופעת עבירות המין, כפשע שנאה או כפיגוע, ממדי ענק, בעיקר באירופה, שנאבקת בחבלי הקליטה של המהגרים המציפים אותה. הטרדות מיניות ומקרי אונס של מהגרים במקומיות הפכו לדבר שבשגרה, ודוברים מוסלמים מחברים, ללא רתיעה, את המעשים הללו להיבטים לאומניים של הפיכת אירופה למוסלמית.

הכותרת על הכרזה Rapefugees Welcome - בתמונה שבראש המאמר - היא פרודיה על שלטים - שהניפו נערות גרמניות בתחילת גל ההגירה האחרון -שבהם נכתבו המילים Refugees Welcome (ברוכים הבאים, פליטים; ראו התמונה למטה). המילה Rapefugees, היא חיבור בין המלים Rape (אונס) ו- Refugees (פליטים).

[בתמונה: נערות גרמניות מברכות את הפליטים בבואם... התמונה מתוך האתר: El Siglo. הצלם: AEP]

השלטים הללו היו ביטוי למדיניות המבוססת על תמיכה ציבורית שראתה את הטוב שגל הפליטים יכול לעשות לאירופה ולכלכלתה; אבל, הדרך לגהינום רצופה בכוונות טובות, והמציאות טפחה עד מהרה על פני הקולטים....

[לאוסף המאמרים על 'פשעי שנאה', לחצו כאן] [לריכוז המאמרים אודות תופעת ה- MeToo# והשלכותיה, לחצו כאן] [לאוסף המאמרים בנושא: תקינות פוליטית - פוליטיקלי קורקט, לחצו כאן]

מקורות והעשרה

4 thoughts on “פנחס יחזקאלי: עבירות מין כפשע שנאה או כפיגוע

  1. Pingback: הכל על שיטור בחברה רב תרבותית באתר ייצור ידע - ייצור ידע

  2. Pingback: על שנאה ופשעי שנאה באתר ייצור ידע - ייצור ידע

  3. Pingback: תקינות פוליטית - פוליטיקלי קורקט - באתר ייצור ידע - ייצור ידע

  4. Pingback: MeToo# באתר ייצור ידע - ייצור ידע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *