אלעד רזניק: אז מי ניצח ומי הפסיד בעימות הראשון? גרסת הגמל

[התמונה היא צילום מסך]

ראשית, לכל אלו ששאלו איפה הסיכום שלי אני מתנצל שלקח לי זמן לעכל; אבל צריך לחשוב קצת לפני שמדברים לא? 

הדיבייט הראשון היה מעניין. שני המועמדים הגיעו עם כמה מטרות; אבל, בעוד שביידן לא הצליח ליישם את מטרותיו טראמפ להערכתי הצליח לפגוע בבידן משמעותית.

ביידן צחקק גיחך וגידף לאורך כל הערב, במטרה להוציא את טראמפ משיווי משקלו ולהלהיב את הבייס שלו: "געזן", "שקרן" ו"מוקיון כתום" היו חלק מהביטויים שביידן השתמש בהם. השימוש בביטויים האלה נועד להראות ל'בייס הביידני' שיש מי שיהיה מוכן להילחם בעבורם.

הייתה רק בעיה אחת : טראמפ לא אכל את הפיתיון, נשאר רגוע מפוקס והצליח לענות לעניין. הוא נראה הרבה יותר ממלכתי ונשיאותי מביידן. לכן, הנזק שגרם ביידן לטראמפ קטן מאוד. טראמפ לעומת זאת, הגיע במטרה לתקוע טריז בין ביידן לשוכני 'האוהל האובאמי' ועשה עבודה לא רעה:

  • ראשית, הוא אילץ את ביידן להצהיר שהוא מתרחק מה- Green New Deal דבר שיפגע בנכונות של קהל מצביעי סאנדרס AOC לצאת החוצה להצביע בשבילו.
  • שנית, הוא הצליח להערכתי לפגוע בקשרים של ביידן עם הקהילה השחור.ה כשהזכיר שביידן כחבר סנאט הגדיר את השחורים כ- Super Predators ודבריו על הרפורמה בבתי הכלא שהוא עשה - יפגעו בתמיכה של ביידן בקרב השחורים.

.

ונושא אחרון, טראמפ הצליח להוציא את ביידן משיווי משקלו כשדיבר על בנו האנטר והכספים שקיבל בנו של סגן הנשיא מראש עיריית מוסקווה מבוריסמה האוקראינית ומהממשלה הסינית.

בדיבייט הבא טראמפ ימשיך להתרכז בנקודות שעשו לו טוב. ביידן ימשיך עם שקרן גזען 'מוקיון כתום', שזה תגובות שמתאימות לעוקב מאמרי הנאמן מאיר קליבנוף; אבל קצת פחות לסגן הנשיא האמריקאי לשעבר.

3 thoughts on “אלעד רזניק: אז מי ניצח ומי הפסיד בעימות הראשון? גרסת הגמל

  1. Pingback: פוליטיקה אמריקנית באתר ייצור ידע - ייצור ידע

  2. למרות שהנתוח שלך מאוד מעניין, הוא נכתב מנקודת מבט של ישראלי. צורת המחשבה שלי האמריקאים שונה והם לא רואים את עומק הדברים. אתה הרי יודע כמוני שלמחרת דברו על הסגנון ולא המהות.

  3. מסכים.
    בכלל צריך להיות אדיוט מושלם כדי להצביע לאדם שכבר היום ניכרים בו סימני סניליות.
    אז מה יהיה עוד 3 שנים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *